892 words • 3~4 min read

Dovolená a náš žaludek


Odpověď a otázku v perexu je předem jasná a jednoduchá. Samozřejmě, že v tomto případě je vše vyřešeno. Ale ruku a srdce, sedne nám to? V tomto případě se totiž jedná o to, že kupříkladu já sama jsem sice Slovenka, ale žiji v Česku už spoustu let a jsem zvyklá na tuto stravu. A přiznejme si otevřeně, v hotelu někde na konci světa vám prostě svíčkovou neudělají. Ani slavné halušky, nebo knedlo, vepřo, zelo. Má kamarádku, které se už třetí den stýskalo po domácí stravě a za nezdravý bílý rohlík by dala všechny ty blafy, kterými je v cizině krmili. Inu, domácí strava je domácí strava.  

chutná strava

U nás je sice dosti míst, kde se člověk může nadlábnout, ale když se na to podíváme jinak, v nedělním maloměstě si sice dáte všelico, ale vepřový závitek s knedlíkem prostě nikde nekoupíte. Je to dáno tím, že je tu všude prodejna kebabů a čínská kuchyně. Asiaté obsadili všechna významná místa a tím vytlačili české tradice. A že by někdo z našich rád nedělal naši národní kuchyni, jak se všude tvrdí, to se mi zrovna moc nechce věřit.  

konzervy v obchodě

Na dovolené se tedy musíme spoléhat na to, co se kde naskytne, pokud si ovšem nevaříme sami. To ovšem není pro každého a já se nedivím. Skákat kolem plotny ještě i na dovolené, to odmítá mnohá žena. Pokud na to máte, není žádný problém sednout do auta a zajet si na oběd o město dále. Ale pokud nejste zrovna milionáři, tak to máte malý problém. Pokud bydlíte někde na privátě, kde vám neuvaří, musíte se starat sami. Pokud je tam kuchyňka, tak se tam holt musíte občas podívat. A věřte, že tam nemusíte strávit celé každé jedno dopoledne. Prostě si kupte hotovky, nebo něco v plechu. Proto se to vyrábí. Jasně, že to není ono, ale ten týden to vydrží každý a takový gulášovka z pytlíku, do které mrsknete dva brambory, to je panečku něco. Zkuste si to a uvidíte. Možná tomu přijdete na chuť.